newssmartfony

Składany smartphone Huawei będzie obsługiwał 5G

Choć pierwsze pomysły budowy składanych smartphone’ów pojawiły się już lata temu, dopiero niedawno budowa takiego urządzenia stała się możliwa w praktyce. I zarówno Samsung, jak i Huawei chcą jako pierwsze firmy zaprezentować światu takie urządzenia.

Prace nad nimi nadal trwają, ale na ich temat pojawia się coraz więcej informacji. Wiemy już na przykład, że Samsung zamierza ujawnić pierwsze informacje o swoim składanym smartphone’ie już w listopadzie. Tymczasem przedstawiciele Huawei już w trakcie tegorocznych targów IFA sugerowali, że przygotowywane przez firmę składane urządzenie mogłoby zastąpić w przyszłości tablety. Teraz jednak głos zabrał sam Ken Hu, szef rady nadzorczej Huawei, który podczas trwającego w mijającym tygodniu światowego forum ekonomicznego w Davos zapowiedział, że składany smartphone firmy będzie jednocześnie pierwszym urządzeniem Huawei zgodnym ze standardem 5G.

Ken Hu zapowiedział jednocześnie, że w sklepach urządzenie pojawi się w połowie przyszłego roku, choć zapewne Huawei będzie chciało zorganizować jego oficjalną prezentację trochę wcześniej. Możliwe więc, że to składane smartphone’y Samsunga wylądują jako pierwsze na półkach sklepowych, ale na razie brak informacji na temat tego, czy obsługiwać będą one standard 5G.

podobne treści