mobilenews

Składany Samsung najprawdopodobniej zadebiutuje w marcu

Podczas tegorocznego Samsung Developer Conference, koreańska firma po raz pierwszy pokazała swój składany smartphone. Teraz pojawia się coraz więcej informacji na temat jego przyszłości.

Najpierw rąbka tajemnicy na temat składanego urządzenia firmy uchylił DJ Koh, szef działu mobilnego Samsunga, stwierdzając, że zostanie ono wyprodukowane w pierwszej połowie przyszłego roku w liczbie około miliona egzemplarzy. Nie jest to mało, ale dla jednego z największych producentów smartphone’ów na świecie nie jest to też jakoś szczególnie dużo. Najprawdopodobniej więc firma będzie chciała sprawdzić, jakim zainteresowaniem ze strony klientów cieszyć się będzie urządzenie i na tej podstawie zdecyduje, co zrobi z koncepcją składanych smartphone’ów.

Zwłaszcza, że nie będzie on tani. Jak donosi koreańska agencja Yonhap News, Samsung Galaxy F, bo tak nazywać się ma składane urządzenie rozwijane przez Samsunga pod nazwą kodową Winner, nie będzie tani. Cena co prawda nie została jeszcze ostatecznie ustalona, ale na pewno będzie ona oscylować w granicach 2 milionów wonów, czyli ponad 1700 dolarów. Jeśli wierzyć doniesieniom agencji, premiera smartfona Samsung Galaxy F odbędzie się w marcu.

podobne treści