wynalazki

Skarpetka z etykietą RFID nigdy nie rozstanie się z drugą od pary

Nawet jeśli staramy się składać pranie starannie, prędzej czy później w szufladzie znajdzie się kilka skarpetek, którymi brak pary. Problem można by rozwiązać, kupując tylko bieliznę w charakterystycznych, niepowtarzalnych wzorach, ale kłopot w tym, że takie skarpetki nie są mile widziane przez osoby przestrzegające dress code‚u w pracy.

Pozostaje rozwiązanie nowoczesne, czyli inteligentne skarpetki marki Blacksocks. One zawsze znajdą drugą połówkę dzięki wszytym etykietom RFID. Właściciel musi tylko sortować pranie przy użyciu… czytnika kodów.

Dzięki temu, że każda para będzie noszona razem, skarpetki będą się zużywać równomiernie. Unikniemy więc sytuacji, w której pary się przemieszały i jedna skarpetka z nowego zestawu nadaje się do wyrzucenia, a druga wygląda całkiem znośnie.

Do stwierdzenia, czy skarpetkę warto już wyrzucić służy zresztą specjalna aplikacja na iOS towarzysząca produktowi. Użytkownik musi tylko uruchomić program i skierować kamerkę iPhone’a na skarpetkę, a aplikacja powie, czy bielizna nadaje się jeszcze do noszenia, czy starła się do tego stopnia, że lepiej ją wyrzucić.

Inteligentne skarpetki mają oczywiście inną cenę od zwykłych. Zestaw składający się z dziesięciu par skarpet oraz czytnika kosztuje aż 189 dolarów.


[Blacksocks]

podobne treści