smartfony

Skanery dłoni w ciężarówkach Vodafone

Zbliża się lato a wraz z nim wielkie imprezy muzyczne, które są świetną okazją do pokazania się, nie tylko dla zaproszonych zespołów. Sponsorzy również starają się zrobić wszystko, by ich logo przebiło się do świadomości uczestników. Sposoby na to bywają różne, czasem bardzo pomysłowe. Jak na przykład ciężarówka Vodafone, dzięki której można naładować telefon. I rozpoznać go przy pomocy skanu dłoni.

Od tego lata na wyposażenie Vodafone VIP Recharge Truck, mobilnej stacji ładowana telefonów przeznaczonej do obsługi imprez masowych, dodany zostanie skaner dłoni by ułatwić identyfikację właścicieli telefonów. Do tej pory obsługa stacji, która może ładować jednocześnie nawet 2000 urządzeń, radziła sobie z identyfikacją klientów przy pomocy zdjęć i bransoletek. Jednak rozwiązanie to nie zawsze się sprawdzało i w rezultacie problem „komu wydać tę komórkę?” pozostawał otwarty.

Vodafone ma nadzieję, że rozwiązanie znane z japońskich bankomatów skanujących dłonie, pozwoli w łatwy sposób zidentyfikować właścicieli telefonów niezależnie od tego czy ich dłonie będą umorusane festiwalowym pyłem czy nie. Pierwszy test nowego wyposażenia odbędzie się już 8 czerwca, później ciężarówka obsługiwać będzie wszystkie największe festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii.

[Vodafone via The Verge]

podobne treści