news

Siri każe „zamknąć się” dwunastolatce

Czy Siri potrafi przeklinać? Odpowiedź na to pytanie zna dwunastoletnia Angielka, do której Siri podobno powiedziała „zamknij się” i dodała do tego parę przekleństw.

Dziewczynka testowała najnowszego iPhone’a 4S w jednym ze sklepów Tesco. Zapytała się Siri „ile jest osób na świecie?”, a program rzucił małą wiązankę przekleństw. Matka dziewczynki nie chciała jej uwierzyć, ale po chwili sama się o tym przekonała. O sprawie pisze brytyjski tabloid „The Sun”.

Gdyby historia skończyła się tutaj, to ciężko byłoby w nią uwierzyć. Jednak menedżer sklepu poinformował media o tym, iż ktoś zmienił nazwę użytkownika tego telefonu na komendę „zamknij się…”. To nie była wesoła twórczość Siri, ale jedynie głupi żart. Mimo wszystko sklep wyśle ten telefon do analizy przez Apple.

A już myślałem, że programiści Apple jednak ukryli niespodziankę w Siri. [Neowin]

podobne treści

 • dewo

  Tytuł z onetu i pudelka rodem. Gratulacje.

 • a

  E – Majster piszacy – tlumaczacy news

  Jesli wedlug ciebie boy to dziewczynka to ci ostro na dekiel padlo

 • wta

  jeszcze troche i na gizmodo bedziemy mieli drugiego pudelka

 • Homer

  Przeklinanie na dziewczynkę brzmi straszniej niż na chłopca ;)

 • paul-s

  A mi się artykuł podoba. Typowy user jabłuszka-10 lat. I typowe użycie-pytanie bez sensu do telefonu… Wizja społeczeństwa wg Stiwiego-gromada wtórnych analfabetów gadająca do małych pudełeczek i stąd czerpiąca swoją „wiedzę o „świecie”. Marzenie każdego polityka-Kafka rechocze z zaświatów…

 • no

  Zlitujcie się ! Cytować The Sun ? Jak nisko trzeba upaść by za źródło jakichkolwiek wiadomości brać The Sun ?

 • bezed

  coś w stylu – człowiek stracił oko przez iphone. Ktoś w tłumie rzucił swoim iphonem i losowy niewinny przechodzień dostał nim w oko. Przechodzień wytoczył pozew apple.
  Jaki jest w tym sens?