internetwtf

Silk Road uczczone specjalną edycją ecstasy

Jest wiele osób, którym bardzo brakuje zamkniętego przez FBI internetowego bazaru narkotykowego Silk Road. Najwyraźniej brakuje im go do tego stopnia, że nie tylko uczciły jego zamknięcie minutą ciszy ale także okolicznościową edycją ecstasy.

Zamknięcie Silk Road, choć jest to niewątpliwie duży sukces w walce z narkotykowym podziemiem, nie zmieni faktu, że tego typu strony powstawały, powstają i powstawać będą tak długo, jak długo technologia będzie na to pozwalała a ludzie będą chcieli kupować narkotyki. Jak donosi The Daily Dot, na innym internetowym bazarze z narkotykami o nazwie Sheep Marketplace, pojawiła się okolicznościowa edycja ecstasy upamiętniająca zamknięcie Silk Road przez FBI. Oferuje ją sprzedawca ukrywający się pod pseudonimem TheHeineken, który w ten sposób chce „oddać hołd DPR i na zawsze upamiętnić dziedzictwo Silk Road (…).”

DPR to oczywiście Dread Pirate Roberts, założyciel Silk Road. FBI podejrzewa, że jego prawdziwe nazwisko to Ross Ulbricht. Na tabletkach, które oczywiście są tylko „limitowaną serią” widnieją litery SR oraz wizerunek wielbłąda, czyli logo Silk Road.

Narkotykowym dealerom nie są najwyraźniej obce podstawy marketingu ponieważ, jak sami twierdzą „będziemy oferować tę specjalną partię tylko w małych ilościach i przez ograniczony czas.”

Czego to ludzie nie wymyślą…

podobne treści