smartfony

SikurPhone: telefon dla fanów kryptowalut

Mogliście nie słyszeć o brazylijskiej firmie Sikur. Ale jeśli interesujecie się kryptowalutami, przygotowała ona smartphone specjalnie dla was.

Podczas tegorocznych targów MWC, brazylijska firma zaprezentowała SikurPhone – telefon, który zaprojektowano specjalnie z myślą o tym, by ochronić inwestora kryptowalut. Według zapewnień firmy, jest całkowicie odporny na ataki hakerskie.

To ostatnie jest z całą pewnością okaże się kiedyś tylko marketingowym sloganem, ale prawdą jest, że SikurPhone to rozwinięcie wcześniejszego urządzenia firmy, o nazwie GranitePhone, w którym duży nacisk kładziono na bezpieczeństwo użytkownika. Sam SikurPhone to sprzęt, który ma wbudowany portfel do zarządzania kryptowalutami, który działa pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to SikurPhone może pochwalić się procesorem MediaTek, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, aparat główny z matrycą 13 megapikseli, dodatkowy aparat 5 megapikseli oraz akumulator o pojemności 2800 mAh. Za całość trzeba będzie zapłacić 799 dolarów, a do pierwszych użytkowników trafi w sierpniu tego roku.

Z pewnością nie jest to urządzenie dla każdego, ale Sikur ma nadzieję, że wśród entuzjastów kryptowalut znajdzie się wystarczająco dużo chętnych, by go nabyć.

Zdjęcie: Sikur

podobne treści