aplikacje

Siine: klawiatura dla Androida, która znacznie przyśpieszy pisanie

Siine jest nową klawiaturą dla systemu Android, której celem jest przyśpieszenie pisania wiadomości poprzez zastąpienie pewnych słów lub fraz kliknięciem w odpowiednia ikonę.

Powiedzmy, że chcesz napisać do przyjaciela, by przypomnieć mu o nadchodzącym koncercie. Zamiast pisać wszystko, wystarczy że wywołasz kalendarz, klikniesz w datę a później w godzinę. Jest dużo szybsze niż zabawa z cyframi na dotykowej klawiaturze. Siine zawiera także cały zestaw słów i fraz, których używa się w codziennej komunikacji, typu „jak się masz?” czy „możesz rozmawiać?”. Frazy te można personalizować, więc nie ma problemu żeby dostosować je do Twojego stylu komunikacji. Po początkowym wysiłku włożonym w ustawienie fraz każda, którą zwykle wpisujesz, pojawi się zaraz po kliknięciu w odpowiedni przycisk.

Opis wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistości – możliwość dodania swoich własnych skrótów jest nieoceniona i może sprawić, że wpisywanie pewnych wiadomości stanie się zaskakująco szybkie i bezproblemowe. Bardzo fajna jest także opcja kasowania wiadomości przy pomocy gestu – wystarczy przytrzymać przycisk delete i przesunąć palcem po tekście, który chcemy usunąć.

Słowa nie oddadzą tego jak przydatna może być to aplikacja. Najlepiej przyjrzeć się jak Siine działa w praktyce. Klawiaturę można ściągnąć za darmo z Google Play.

[Siine via Lifehacker]

podobne treści