newsportale społecznościowe

Signal czyli Facebook chce powalczyć z Twitterem

Największa sieć społecznościowa świata zaprezentowała dziś nową usługę. Signal, bo tak się ona nazywa, nie jest ściśle powiązana z serwisem, ale stara się wykorzystać jego potencjał jako źródła najnowszych informacji. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla dziennikarzy i dla użytkowników śledzących wydarzenia z całego świata.

Facebook świetnie nadaje się do śledzenia wydarzeń związanych w jakiś sposób ze znajomymi, jednak w przypadku bieżących wydarzeń nie sprawuje się najlepiej. Wszystko przez konstrukcję algorytmu decydującego o tym, co zostanie zaprezentowane w newsfeedzie użytkownika. Twitter podszedł do tego zagadnienia w zupełnie inny sposób prezentując wszystkie informacje publikowane przez obserwowane osoby oraz treści zdobywające popularność.

Facebook najwyraźniej chciałby jednak powalczyć z Twitterem i uruchamia Signal, który umożliwi właśnie śledzenie postów, hasztagów i informacji, które zdobywają największą popularność w serwisie. Jego interface ma być znacznie bardziej czytelny niż interface sieci społecznościowej, oferuje też podział na kategorie tematyczne. Signal udostępnia także wyszukiwarkę oraz możliwość śledzenia informacji o poszczególnych osobach czy wydarzeniach.

Choć Signal korzysta przede wszystkim z danych Facebooka, nie jest to jedyne źródło informacji. Serwis wyświetla także skojarzone z danym tematem zdjęcia z należącego do korporacji Instagrama. Każdy materiał można też łatwo osadzić na zewnętrznej stronie internetowej.

Na razie trudno powiedzieć, czy taka forma znajdzie uznanie wśród użytkowników, ale z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla Twittera. Aby przetestować Signal konieczna jest rejestracja oraz weryfikacja maila.

podobne treści