news

Sherlock Holmes 2 – informacje z planu


O nowej produkcji Warner Bros wiemy coraz więcej. Za kamerą stanie ponownie Guy Ritchie, a na planie pojawią się: Jude Law, Robert Downey Junior i Rachel McAdams. Robert Downey Jr. podobno specjalnie dla tego projektu zrezygnował z udziału w filmie „Cowboys and Aliens”. Żaden z aktorów nie ujawnia jeszcze, jak potoczą się dalsze losy bohaterów filmu. Inspiracji dostarczy z pewnością sama powieść sir Artura Conan Doyle’a, jak również nieograniczona wyobraźnia scenarzystów: Kierana i Michele Mulroney oraz reżysera Guya Ritchie. A niespodzianki? Niewykluczone, że druga część przygód detektywa zostanie nakręcona w technice 3D. Takie rozmowy prowadzone były w wytwórni Warner Bros. Producenci zastrzegli jednak, że zależy im na czasie i zrezygnują z 3D, jeśli miałoby to opóźnić realizację projektu.
Podobno rolę zagadkowego Profesora Moriarty ma zagrać Brad Pitt. Przeglądając fora dotyczące filmu zauważyłam, że udział Brada Pitta w roli złego profesora nie wzbudza entuzjazmu. Jestem jednak spokojna o jego rolę.
Pitt udowodnił już, że potrafi grać bardzo różnorodne postacie, często niezwykle zabawne, jak choćby rewelacyjna kreacja w „Bękartach wojny” Quentina Tarantino. Jego wypowiedzi po włosku śmieszą do łez rzesze fanów i mają już swoje fankluby na portalach społecznościowych. Dotychczas jednak ani sam aktor, ani producenci nie potwierdzili pogłosek o udziale w filmie. Oficjalnie wiadomo, że takie negocjacje były prowadzone.
Podobno sam reżyser widział w roli czarnego charakteru Daniela Day-Lewisa. Kto w rezultacie dostanie główną rolę? Dowiemy się już na pewno niedługo. Tajemnice z planu przyciągają uwagę widzów i zapewniają rozgłos wokół filmu.
A taki rozgłos bardzo się przyda. Producenci chcą przebić sukces kasowy pierwszej części  przygód Sherlocka i zrobią wszystko, żeby osiągnąć swój cel.
Zdjęcia mają zacząć się w październiku tego roku, a premierę przewidziano na 16 grudnia 2011. W tym samym czasie na ekrany mają wejść także inne duże produkcje: „Mission Impossible IV” Brada Birda, „The Invention of Hugo Cabret” (3D) Martina Scorsese i „The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn” (3D) Stevena Spielberga.

podobne treści