news

Sharp chwali się prototypem składanego smartphone’a

Wygląda na to, że składane smartphone’y są tym, czym w tym roku będą chcieli zaskoczyć nas producenci. Nawet tak niszowi jak Sharp, który postanowił się pochwalić właśnie takim urządzeniem.

Zgoda, Sharp jest międzynarodową korporacją zatrudniającą ponad 50 tysięcy osób i jednym z liderów rynku telewizorów. Ale ze smartphone’ami raczej go nie kojarzymy. Chyba, że mają to zmienić składane urządzenia, którymi chwali się japońska korporacja.

Sharp pokazał bowiem prototyp własnego smartphone’u ze składanym ekranem. Różni się on trochę od tego, co do tej pory pokazali Samsung i Huawei, ponieważ składany smartphone Sharp składa się pionowo i do środka. Wyświetlacz po rozłożeniu ma przekątną 6,18 cala i rozdzielczość 1440 na 3040 pikseli. Według japońskiej korporacji, sprzęt będzie w stanie wytrzymać 300 tysięcy cykli składania i rozkładania ekranu.

Czy firma zamierza konkurować z Huawei Mate X oraz Galaxy Fold? Nie można tego wykluczyć, ale biorąc pod uwagę, że Sharp specjalizuje się w innych sprzętach, jest to raczej mało prawdopodobne. Niewykluczone jednak, że Sharp będzie chciał licencjonować własną technologię składanego ekranu innym producentom i w ten sposób zmonetyzować stworzony przez siebie prototyp.

podobne treści