ciekawostkinewssprzęt

SFC: Apple chce stworzyć serię autorskich urządzeń medycznych

Wygląda na to, że gigant z Cupertino nie ma specjalnych problemów z wymyślaniem metod dywersyfikacji źródeł swych jakże imponujących dochodów. Jak informuje dziennik San Francisco Chronicle, Cook i spółka rozpoczęli prace nad serią nowych, autorskich urządzeń o przeznaczeniu medycznym.

Niestety, tak jak można było się tego spodziewać, źródła gazety nie ujawniły zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego projektu Apple. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami anonimowych informatorów dziennika, jednym ze współpracowników giganta będzie twórca systemów THX i surround 10.2, Tomlinson Holman, który zajmie się konstrukcją specjalistycznego urządzenia zdolnego do przewidywania ataków serca na podstawie słyszalnych (dla aparatu) zmian w pracy układu krwionośnego człowieka. I choć to raczej niewiele, na razie to właściwie  tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek konkrety (o ile w ogóle możemy mówić tu o jakichś konkretach).

Co ciekawe, wieści te całkiem nieźle zgrywają się ze wczorajszymi doniesieniami mediów, które poinformowały, że Apple podjęło pierwsze kroki w sprawie przejęcia kontroli nad producentem zegarka Basis Health Tracker Watch, firmą Basic Science. Jakkolwiek sceptyczni byśmy nie byli wydaje się, że data publikacji obydwu wiadomości – zapewne zupełnie przypadkowo – jakby dodaje nieco wiarygodności twierdzeniu, że gigant z Cupertino myśli o wejściu na rynek elektronicznych gadżetów medycznych.

Przy okazji, dowiedzieliśmy się też, że według źródeł dziennika Apple prowadzi też rozmowy z dyrektorem firmy Tesla Motors, Elonem Muskiem. Niestety, w przeciwieństwie do powyższych rewelacji, tym razem nie uraczono nas żadnymi – nawet tradycyjnie niepewnymi – szczegółami tych rozmów. Zapewne nie pomylę się pisząc, że dotyczyły dużych ilości dolarów.

Póki co oczywiście nie wiadomo czy gigant z Cupertino faktycznie pracuje nad jakimkolwiek urządzeniem o przeznaczeniu medycznym. Nawet jeśli rzeczywiście to robi – z pewnością oficjalnie usłyszymy o nim dopiero, gdy stanie się w miarę funkcjonalnym prototypem.

Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: San Francisco Chronicle via Gizmodo.com / Źródło grafiki: Gizmodo.com

podobne treści