biznesnewsWiadomość główna

Setka filmów pojawi się na Steamie

Już teraz Steam jest jednym ze światowych liderów jeśli chodzi o cyfrową dystrybucję gier, ale najwyraźniej Valve nie zamierza na tym poprzestawać. Już wkrótce za pośrednictwem tej platformy będzie można zobaczyć też filmy.

Co prawda filmy na Steamie pojawiały się już czasami w przeszłości, ale byłą to raczej mała nisza. Ma się ona jednak znacznie rozszerzyć dzięki podpisaniu przez Valve umowy o współpracy z wytwórnią Lionsgate.

Dzięki niej na Steama już niebawem trafi setka filmów, w tym filmy wchodzące w skład popularnych serii „Igrzyska śmierci” czy „Zmierzch”. Na razie jest ich niewiele i nie wszystkie zostaną udostępnione w tym samym czasie, ale początkowa oferta ma być stopniowo rozszerzana.

Jeśli chodzi o cenę usługi, to będzie ona zależała, tak jak obecnie w przypadku gier, od lokalizacji, w której znajduje się użytkownik. Przykładowo w USA za obejrzenie wybranego filmu będzie trzeba zapłacić od 4 do 5 dolarów, w Wielkiej Brytanii cena ta będzie wynosiła od 3,5 do 4,5 funta, a pozostałych krajach UE od 4 do 4,5 euro. W serwisie nie będzie można kupić kopii filmów, opłata pobierana jest za obejrzenie ich na życzenie – po jej uiszczeniu użytkownik będzie miał 30 dni na jego odtworzenie, a jeśli w trakcie film zostanie zatrzymany, będzie można wznowić oglądanie w ciągu 48 godzin.

Wygląda więc na to, że Steam powoli odchodzi od bycia jedynie platformą cyfrowej dystrybucji gier i zmierza w kierunku przekształcenia się w platformę cyfrowej rozrywki.

podobne treści