newsportale społecznościowestyl życia

Serwis zniżkowo-społecznościowy Warslove tylko dla Warszawiaków

Istnieje wiele serwisów informujących o wydarzeniach w stolicy, baz danych o sklepach i usługach, a także stron oferujących zniżki właśnie w Warszawie. A gdyby to wszystko połączyć?

Uruchamiany w Prima Aprilis (ale całkiem poważny) Warslove.pl „umożliwi łatwy kontakt z ulubionymi sklepami, lokalami gastronomicznymi, salonami spa, siłowniami, kinami czy instytucjami kulturalnymi oraz korzystanie z atrakcyjnego systemu rabatów na zakup produktów i usług”. Strona zachęca do logowania się, oferując karty zniżkowe pierwszym 10 tysiącom zainteresowanych. Dla kolejnych osób będę one płatne, ale nie wiadomo, w jakiej cenie. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do zamieszkujących Warszawę, ale docelowo i do odwiedzających stolicę Polski.

Pomysł wygląda ciekawie – poszukiwanie zniżek to dziś hobby połowy internautów. Tymczasem okazje w formie jednorazowych „kuponów” nie zawsze spełniają oczekiwania. Być może mniejsza, ale stała zniżka okaże się strzałem w dziesiątkę?

Nie jestem tylko pewna, czy strona sprawdzi się jako samodzielny portal społecznościowy – a najwyraźniej takie ma aspiracje. Jest bardziej prawdopodobne, że jej fejsbukowa wtyczka społecznościowa zyska wiele fanów.

Twórcy serwisu (grupa pkt.pl) rejestrują już użytkowników i szukają partnerów wśród sklepów, punktów usługowych, restauracji, kin, itp. Propozycja może stać się naprawdę ciekawa, jeśli uda im się wynegocjować znacznie rabaty.

Zapowiadana jest też wersja anglojęzyczna serwisu (jeszcze przed Euro 2012), wersja mobilna oraz klony strony dedykowane innym miastom.

Pomysłowi na biznes towarzyszy też oczywiście szczytne przesłanie:

Społecznościowe portale regionalne to coś więcej niż biznes. To nasza misja, której celem jest udostępnienie mieszkańcom możliwości oszczędzania podczas wykonywania codziennych aktywności, takich jak zakupy czy korzystanie z usług i rozrywki. Wychodzimy naprzeciw rosnącym cenom, kryzysowi i niskim płacom. (…) Dzięki warslove.pl użytkownicy zyskają możliwość korzystania z atrakcyjnego systemu zniżek oferowanych w partnerskich sieciach sklepów, restauracji, kin, pubów, siłowni, aptek oraz w wielu innych miejscach. Aby zapewnić klientom dostęp do najlepszych ofert, baza firm współpracujących z serwisem jest systematycznie rozbudowywana. Bonifikaty będą przyznawane na podstawie indywidualnych kart rabatowych, dostępnych bezpłatnie dla pierwszych 10 tys. członków społeczności warslove.pl. Poza możliwością otrzymania zniżek, serwis umożliwi wyszukiwanie usług m.in. według kategorii oraz słów kluczowych. Użytkownicy będą mogli również dzielić się opiniami, przygotowywać recenzję czy umieszczać materiały multimedialne. Platforma zawiera funkcjonalność, dzięki której za każdą aktywność członkowie społeczności będą premiowani punktami. Najbardziej aktywne osoby, które zdobędą w danym tygodniu największą liczbę punktów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Jak sądzicie, czy strona zyska popularność jako społeczność, czy tylko jako kolejny portal ze zniżkami? [Warslove.pl]

podobne treści