film

Serial Gotham z logiem i oficjalnym opisem fabuły

FOX opublikowało oficjalne logo nadchodzącego serialu inspirowanego komiksami DC, Gotham. Dodatkowo udostępniono także obszerną, ciekawie zapowiadającą się fabułę, którą przyjdzie widzom obejrzeć w tej produkcji:

Każdy zna komisarza Gordona. Jest jednym z największych przeciwników przestępczości, którego reputacja jest synonimem prawa i porządku. Jednak co tak na prawdę wiadomo o historii Gordona i jego podróży od bycia początkującym detektywem do komisarza policji Gotham City? Co spowodowało wielowarstwowość korupcji, która sekretnie rządziła miastem i wydała na świat najbardziej znanych przestępców? Co dało początek takim postaciom jak Kobieta-kot, Pingwin, Człowiek-zagadka, Dwie Twarze czy Joker?

Gotham jest opowieścią o początkach wspaniałych postaci DC Comics, protagonistów i ich przeciwników, odkrywającą całkowicie nowy, nieopowiedziany dotąd rozdział. Serial producenta Bruno Hellera (Mentalista, Rzym) śledzi początki i rozwój kariery młodego policjanta i jest kroniką narodzin jednego z najpopularniejszych superbohaterów.

Dorastający na przedmieściach Gotham City James Gordon (Ben McKenzie) wyobrażał sobie miasto jako wspaniałą i ekscytującą metropolię, gdzie jego ojciec służył niegdyś jako prokurator okręgowy. Teraz, po dwóch tygodniach pracy na stanowisku detektywa w Gotham i zaręczynach z ukochaną Barbarą Kean (Erin Richards), Gordon żyje marzeniem, że uda mu się przywrócić metropolię do tej wizji, którą miał przed oczami jako dziecko.

Dzielny, uczciwy i chcący udowodnić swoją wartość zostaje przydzielony jako partner aroganckiemu, lecz sprytnemu Harvey’owi Bullockowi (Donald Logue), legendzie policji, z którym trafiają na sprawę najwyższej rangi i najbardziej przykuwającą uwagę Gotham: morderstwu milionerów Thomasa i Marthy Wayne. Na miejscu zbrodni Gordon poznaje jedynego ocalałego tego zajścia, 12-letniego Bruce’a Wayne’a (David Mazouz), z którym młody detektyw czuje niewytłumaczalną więź. Wzruszony tragedią chłopca obiecuje, że złapie ich mordercę.

Podczas poszukiwania prawdy w zbrukanym politycznymi zagraniami systemie sprawiedliwości Gotham, Gordon stanie twarzą w twarz z szefową gangu, Fishą Mooney (Jada Pinkett Smith) i wieloma innymi postaciami, które staną się najbardziej rozpoznawalnymi antybohaterami świata komiksu, między innymi młodą Seliną Kyle (przyszłą Kobietę-kot, graną przez początkującą Camren Bicondovę) i Oswaldem Cobblepotem (późniejszego Pingwina, którego grać będzie Robin Lord Taylor).

Mimo tego, że serial będzie się skupiał na trudnym i samotnym wspinaniu się po szczeblach policyjnej kariery w departamencie policji Gotham City, gdzie kapitanem jest Sarah Essen (Zabryna Guevara), Gotham będzie także opowiadało o z pozoru niemożliwej przyjaźni, która zwiąże Gordona z młodym Bruce’m Wayne’m, którego wychowuje lokaj Alfred (Sean Pertwee). Przyjaźń ta będzie trwała przez wiele lat i odegra kluczową rolę w przygotowaniu młodego chłopca do bycia bohaterem, którym przeznaczone jest mu zostać.

Postać komisarza pojawiła się już w pierwszym komiksie Billa Fingera i Boba Kane’a, w 1939 roku. Gordon miał swój udział w sporej części komiksów i filmów, jak chociażby w Mrocznym Rycerzu, gdzie został sportretowany przez Gary’ego Oldmana. Batman oraz Superman to dwie najcenniejsze postacie w świecie DC.

W serialu Gotham grają Ben McKenzie (Życie na fali, Gliniarze z Southland), Donald Logue (Synowie Anarchii, Wikingowie), Jada Pinkett Smith (seria filmów Matrix, Zakładnik), Zabryna Guevara (Tożsamość szpiega1300 gramów), Sean Pertwee (Ukryty wymiarEquilibrium), David Mazouz (serial Touch, Dom obłąkanych dusz) i Robin L. Taylor (Druga ZiemiaThe Walking Dead).

Jest to pierwszy od bardzo długiego czasu serial powstający na podstawie postaci ze świata zamaskowanego mściciela. Całością serii będzie opiekował się Bruno Heller, scenarzysta i producent Mentalisty. Obok Gotham, na przyszły sezon zaplanowana jest również premiera Flash, którą tworzyć będą dla CW Greg Berlanti i Andrew Kreisberg, odpowiedzialni za Arrow.

podobne treści