film

Sequel Obecności przesunięty na 2016

Warner Bros. Pictures postanowiło, że nadchodząca kontynuacja hitowego horroru z ubiegłego roku zostanie opóźniona. The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist pojawi się gdzieś w 2016 roku. Jego pierwotną datę premiery, 23 października 2015 roku zajmie inny, jak na razie, nieznany horror studia.

O tytule wiadomo na razie tyle, że w odróżnieniu od wyświetlanej właśnie w kinach Annabelle, film będzie kontynuował opowieść o małżeństwie poszukującym duchów. Obecność 2, jakkolwiek zostanie przetłumaczony tytuł tym razem, ma opowiadać o pewnej sprawie z lat siedemdziesiątych, kiedy Ed i Lorraine otrzymali informację z Enfield w Wielkiej Brytanii, gdzie dwie siostry miały być rzekomo opętane. Przez dłuższy czas nie wiadomo było, czy Vera Farmiga i Patrick Wilson powrócą w drugiej części filmu, jednak sukces, jaki odniosła pierwsza część spowodowała, że aktorzy postanowili podjąć się pracy nad kontynuacją paranormalnej opowieści.

Producenci liczą także na to, że do pracy nad Conjuring 2 powróci James Wan, któremu w dużej mierze  studio może dziękować za sukces filmu. Poza Obecnością, urodzony w Australii Chińczyk malezyjskiego pochodzenia jest chyba najbardziej znany z reżyserii kultowej, pierwszej części filmu Piła z 2004 roku. Wan na potrzeby produkcji zaprojektował ponadto Billy’ego, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci pojawiających się w serii.

Dla przypomnienia, zwiastun dobrze ocenianej przez nie tylko krytyków Obecności:

podobne treści