film

Sequel Łowcy androidów ma już reżysera

Od dłuższego czasu wiadomo już było, że twórca kultowego sci-fi z 1982 roku, Ridley Scott, nie chce podjąć się prac nad kontynuacją. Zaawansowane rozmowy na temat objęcia sterów tej produkcji prowadzi Dennis Villeneuve, który będzie dyrygował grą aktorską nikogo innego, jak odtwórcy roli Deckarda z Łowcy androidów, Harrisona Forda. Oficjalnie, zdjęcia do sequela mają się rozpocząć latem przyszłego roku, a twórcami scenariusza są Hampton Fancher, autor skryptu do oryginału, oraz Michael Green, którzy opracowali go, bazując na pomyśle Scotta i Fanchera.

Na temat scenariusza nie wiadomo nic, poza tym, że dziać się będzie kilka dekad po wydarzeniach z oryginału, który opowiadał o Ricku Deckardzie, zabójcy androidów, zajmującym się tropieniem i eliminacją zbiegłych cyborgów, zwanych replikantami. Z pewnością mają na to wpływ upływające lata głównego bohatera.

Reżyser kontynuacji klasyku sprzed ponad trzydziestu lat na arenie międzynarodowej zaistniał filmem Maelström, jednak większej rozpoznawalności przysporzył Kanadyjczykowi dramat Pogorzelisko, okraszony nominacją do Oscara. Nominowany do jednej statuetki był także thriller Labirynt z udziałem Jake’a Gyllenhaala i Hugh Jackmana sprzed dwóch lat. Z tym pierwszym Villeneuve współpracował w tym samym roku nad zagadkowym Wrogiem. Zanim jednak reżyser zasiądzie za kamerą Łowcy androidów 2, do kin w sierpniu tego roku trafi Sicario, dramat kryminalny z udziałem Emily Blunt, Benicio Del ToroJona Bernthala.

Harrison Ford jeszcze w tym roku powróci w kolejnej kultowej roli, Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu mocy. Zanim to jednak nastąpi, popularny Han Solo pojawi się w kinach w romansie The Age of Adaline u boku Blake Lively i Michiela Huismana.

Alcon Entertainment, studio znane z takich produkcji jak Transcendencja czy Księga ocalenia, nabyło prawa do Łowcy androidów w 2011 roku z nadzieją na stworzenie zarówno sequeli, jak i prequeli ikony kina science fiction. Producentami Blade runner 2 będą Bud YorkinAndrew A. Kosove oraz Broderick Johnson,  a producentami wykonawczymi Frank Giustra oraz Tim Gamble, prezesi Thunderbird Films.

podobne treści