news

Seksowny plakat tylko dla właścicieli smartfonów

Dostrzegacie roznegliżowane modelki na tym plakacie? Nie? Możecie je zobaczyć, tylko jeśli skierujecie na obraz kamerę smartfona. Trzy billboardy, która zawitały do Nowego Jorku, zawierają wielkie kody QR, więc trzeba je odkodować.

Zazwyczaj reklamy bielizny Calvina Kleina przy Houston Street wyglądały tak:

NYC's Sexiest Billboard Doesn't Care For DumphonesJednak obecna wygląda jak zbitek białych i czerwonych kropek. Nic dziwnego – trzeba ją rozszyfrować za pomocą smartfona z aplikacją, która służy do czytania kodów QR.

Calvin Klein ma najwyraźniej nadzieję, że segment populacji zainteresowany technologią interesuje się też kupnem bielizny. No, albo przynajmniej interesuje się modelkami.

[Brian Barrett/giz, Mashable]

podobne treści

 • Mateusz Rodak

  jakiś filmik w mp4… ściągam.

 • afd.aasD

  Nie wiem jak smartfony, ale mnie tam się udało z nokią 6303 i softem inigma…. z resztą vCard w tej właśnie formie mam na odwrocie wizytówki i to naprawę zadziwiające ile osób już wie co z tym zrobić. A tak BTW to CK liczył że:
  1. zainteresuje ludzi forma
  2. portale o tym napiszą co poszerzy grono odbiorców
  3. ludzi z ciekawości obejrzą REKLAMĘ.
  i to im się udało. Pogratulować :)

 • jasio45

  przecież coś takiego każdy z nas może sobie zrobić, w Polsce nazywa się to fotokody – kody mozna wygenerować sobie na http://fotokody.pl a czytnik pobrać wysyłając SMSa o treści FOTOKODY pod darmowy nr 8085