aplikacjefoto

Seksowny MMS z mechanizmem autodestrukcji to sposób na bezpieczny sexting

Darmowa aplikacja na iPhone’a i iPada Snapchat służy do modyfikowania wiadomości tak, by zostawały usuwane w kilka sekund po tym, gdy zostaną odczytane przez odbiorcę. Komu przyda się taka funkcja?

Należałoby raczej spytać: Jakie wiadomości kwalifikują się do tak krótkiej lektury? Otóż chodzi na przykład o MMS-y zawierające roznegliżowanego nadawcę. Wysyłając zdjęcie przez Snapchat mamy pewność, że odbiorca nie zdąży zapisać działającej na wyobraźnię fotki w pamięci smartfona lub tabletu.

Oczywiście można tu spytać, po co wysyłać swoje rozbierane zdjęcia komuś, kto mógłby je rozpowszechnić i wykorzystać, by nas ośmieszyć. Osoby, którym właśnie to pytanie przyszło do głowy, nie znają obowiązującej obecnie wśród młodzieży definicji pojęcia „flirtu”.

Wydawcy oprogramowania zachęcają do” zabawy” i wysyłania wiadomości ze skłonnościami do autodestrukcji do „znajomych z klasy”. Nadawca ustawia czas, po jakim MMS będzie usunięty: od 1 do 10 sekund po przeczytaniu.

Aplikacja Snapchat powiadamia też nadawcę, że odbiorca próbował wykonać zrzut ekranu. Najbardziej zdesperowani mogą oczywiście próbować zrobić zdjęcie ekranu innym urządzeniem, ale mają na to tylko kilka sekund. Zawsze coś! [iTunes, NY Times]

podobne treści