gry

Sega Mega Drive powróci w wersji mini

Mieliśmy już Nintendo Classic Mini, PlayStation Classic, czas więc na retro powrót konsoli Sega Mega Drive w USA znanej jako Genesis.

Tak jest, fani klasycznej, 16-bitowej japońskiej konsoli doczekają się w końcu retro wersji konsoli Sega Mega Drive. Pierwotnie miała ona ukazać się pod koniec ubiegłego roku, ale z powodu podjęcia decyzji o zmianie firmy, która będzie ją produkować, urządzenie zadebiutuje we wrześniu tego roku – ujawniono podczas Sega Fes 2019, które odbyło się w miniony weekend.

Według zapowiedzi, Sega Mega Drive Mini będzie można nabyć za niecałe 80 dolarów. Konsola retro będzie sprzedawana wraz z 40 preinstalowanymi grami, których pełna lista nie jest na razie jeszcze znana, ale ich cześć zależeć będzie od regionu. Niestety, ilości gier oficjalnie nie będzie się dało zwiększyć.

Urządzenie trafi do sprzedaży 19 września, a w każdym zestawie, oprócz oczywiście samej konsoli, znajdować się będą dwa kontrolery na USB, kabel zasilający microUSB oraz kabel HDMI. Dodatkowo w wersji amerykańskiej znajdować się będzie także zasilacz.

Zamówienia przedpremierowe będzie można zacząć składać już w ciągu najbliższych dni.

podobne treści