film

Scenarzysta Człowieka ze stali z trzyletnią umową z Warner Bros.

Po tym, jak miał udział w większości udanych adaptacji komiksów DC dla Warner Bros., David S. Goyer podpisał ze studiem dokument dający prawo pierwowglądu w scenariusze firmy pisarza, Phantom Four. Umowa obowiązywać będzie przez trzy najbliższe lata, a w skład tego dokumentu zawiera się przygotowywany przez Douga Junga thriller z elementami science-fiction, który może być potencjalnie wyreżyserowany przez Goyera.

Jest to świetny ruch ze strony Warner Bros. biorąc pod uwagę fakt, że scenarzysta zajmował się skryptem do Człowieka ze stali, a także zbliżającej się wielkimi krokami kontynuacji, Batman vs. Superman. Zanim zajmował się adaptacją człowieka w czerwonych gatkach, współpracował z Christopherem Nolanem nad trylogią Mrocznego Rycerza, która przyniosła zysk około 2,5 miliarda dolarów. Oprócz tego Goyes tworzy Demony Da Vinci, gdzie jest reżyserem, scenarzystą, twórcą i producentem wykonawczym. W Polsce serial można oglądać na kanale Fox tv.

Zajmujący się wzystkim w swoim serialu jegomość ma nadzieję, że uda mu się stworzyć inne projekty do produkowania i reżyserii.

Poza moją pomocą dla studia w napisaniu historii na podstawie ich własności i ich wsparciem moich prób reżyserskich, chcemy znaleźć inne projekty w czymś, co nazywam „wyższym rodzajem”, i ten pierwszy projekt wpada w tą kategorię. Uważam, że z telewizją współpracuje się lepiej niż z filmem, jako scenarzysta, a w telewizji jest niesamowicie dużo wspaniałych scenarzystów w tym momencie. Częścią intencji tej umowy jest spróbować zebrać tych pisarzy i przenieść ich również na duży ekran.

podobne treści