film

Scenariusz Epizodu VII gotowy; gwiazda Breaking Bad stara się o rolę

J.J. Abrams potwierdził, że scenariusz Gwiezdnych Wojen: Epizodu VII, który tworzył wspólnie ze scenarzystą Lawrencem Kasdanem, odpowiedzialnym za skrypt świetnych i kultowych już Powrotu Jedi i Imperium kontratakuje, jest już skończony. Kolejna część sagi jest więc już przygotowana do rozpoczęcia zdjęć, które mają rozpocząć się już wiosną tego roku.

Reżyser, znany głównie z wykreowania dwóch ostatnich filmów „rywala”, Star Trek, potwierdził również, że pogłoski, jakoby gwiazdor Breaking Bad, Jesse Plemons, faktycznie miał wziąć udział w projekcie, są czymś więcej niż tylko wymysłem pismaków. Abrams powiedział, że młody aktor brał udział w przesłuchaniach i zaznaczył, że za kulisami filmu dzieje się zdecydowanie więcej, niż trafia na czołówki gazet.

Nad filmem, obok Abramsa i Lawrence Kasdana, pracują operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenarzyści Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści