videowtf

Saturday Night Live wyśmiewa Google Glass

Google Glass może i wzbudzają uzasadniony zachwyt wielu geeków, jednak dla szerokiej grupy odbiorców są one dziwnym urządzeniem, które właściwie nie ma racji bytu. A do tego wygląda się w nich, delikatnie mówiąc, dziwnie. Twórcy programu rozrywkowego Saturday Night Live najwyraźniej podzielają tą opinię.

Google Glass, a konkretnie całkowicie nowy rodzaj interakcji pomiędzy urządzeniem a użytkownikiem jaki obiecuje Mountain View, na pewno wzbudza niepokój niektórych osób. To co jednych niepokoi, innych może bawić. Zwłaszcza, że swój zachwyt nad testowymi egzemplarzami zdają się wyrażać tylko biali mężczyźni. Zespół amerykańskiego programu rozrywkowego Saturday Night Live najwyraźniej należy do grupy osób, których bawi interface tego urządzenia. Do tego stopnia, że postanowili poświęcić mu fragment ostatniego odcinku swojego programu.

Randall Meeks, fikcyjny bloger technologiczny pojawiający się w programie, zaprezentował w nim telewidzom swój egzemplarz Google Glass. Oczywiście z jak najlepszej strony, łącznie z wszystkimi dziwnymi gestami i rozpoznawaniem mowy, które nie zawsze musi działać tak jakby mógł spodziewać się tego użytkownik. Warto zobaczyć w jaki sposób zwykli ludzie mogą postrzegać geeków z okularami Google na twarzach.

podobne treści