newssmartfony

Samsung zmierza po kolejne rekordy

Samsung nie zamierza zwalniać tempa. Choć koreańska firma już od jakiegoś czasu skrupulatnie rozprawia się z kolejnymi rekordami sprzedaży, wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie osiągnęła absolutnego szczytu swych olbrzymich możliwości. Zgodnie z wyliczeniami analityków Counterpoint Research – wyniki sprzedaży smartfonów Samsunga w pierwszym kwartale tego roku raz jeszcze będą najlepszymi w dotychczasowych dziejach firmy.

Pomimo doskonałych prognoz – rezultaty mogą ostatecznie okazać się minimalnie niższymi niż przewidywali to sami przedstawiciele Samsunga. Według raportu analityków z Counterpoint Research w Hong Kongu, Koreańczycy sprzedawali w tym roku około 25 milionów pojedynczych smartfonów miesięcznie, co w przybliżeniu daje nam rezultat jakichś 70-75 milionów sztuk wydanych konsumentom w pierwszym kwartale 2013. No i grube miliony dolarów w kieszeni.

Udziały Samsunga na rynku smartfonów wzrosły na przestrzeni stycznia i lutego z 32 do aż 35%, czyniąc go w tej chwili zdecydowanie największym producentem tego rodzaju urządzeń na całym świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku zadebiutuje wkrótce nowa, flagowa słuchawka firmy – Galaxy S IV – można domniemywać, że i kolejny kwartał zostanie zakończony sporym sukcesem (Samsung chce sprzedawać 10 milionów egzemplarzy GSIV miesięcznie). Najgroźniejszy rywal firmy – Apple – też nie ma zbyt dużych powodów do narzekań. Udziały giganta z Cupertino na rynku smartfonów także zanotowały spory, 4-procentowy wzrost i wynoszą teraz dokładnie 21%. Oczko.

Koreańczycy twierdzą, że ich głównym celem jest sprzedanie aż 350 milionów słuchawek w tym roku kalendarzowym. Ambitnie. Co więcej – coraz bardziej prawdopodobnym wydaje się osiągnięcie wyznaczonego niegdyś przez Samsunga pułapu 500 milionów sprzedanych smartfonów rocznie. Jeśli Azjaci nagle nie zwolnią tempa – Galaxy może wkrótce stać się synonimem słowa „telefon”.

Źródło: Slashgear.com

podobne treści