krótka piłkanewssprzęt

Samsung złożył wniosek o przyznanie patentu na smartwatch z okrągłym wyświetlaczem

Koreański gigant utrzymuje szaleńcze tempo. Zaledwie kilka dni po ukazaniu się w mediach informacji o rzekomych pracach firmy nad autonomicznym smartwatchem ze slotem na karty SIM, do sieci trafiły dokumenty ujawniające, że Koreańczycy złożyli wniosek o przyznanie patentu na kolejny, „inteligentny zegarek” z okrągłym wyświetlaczem przypominającym ekran niedawnego zaprezentowanego Moto 360 .

Z dokumentów wynika, że obsługa nowego gadżetu Samsunga będzie w dużej mierze oparta na odczytywanie różnego rodzaju manualnych gestów, co z kolei prowadzi do wniosku, że jego wyposażeniu nie powinno zabraknąć miejsca dla zestawu potrzebnych do ich interpretowania sensorów. Warto zaznaczyć, że papiery wskazują, iż działanie zegarka będzie zależne w dużej mierze od współpracy z innymi urządzeniami, a więc będzie on zapewne pracować w ścisłym zestawieniu z różnymi smartfonami czy tabletami Samsunga.

Mimo, że ujawniające jego potencjalny wygląd grafiki jasno ukazują pewne podobieństwo do niedawno zaprezentowanego zegarka Moto 360, należy wspomnieć, że dokumenty wpłynęły do stosownych urzędów już w sierpniu zeszłego roku. Oznacza to, że jakiekolwiek oskarżenia o plagiat po prostu trzeba z góry uznać za całkowicie bezpodstawne

Póki co rzecz jasna nie wiemy czy koreańska firma ostatecznie rzeczywiście zdecyduje się na faktycznie trafi na rynek. Nie jest przecież żadnym sekretem, że cała gama wniosków o przyznanie patentów często nie odnajduje jakiegokolwiek przełożenia na rzeczywistość. Tak czy inaczej, wiemy dziś jedno – Samsung z całą pewnością pracuje nad przygotowaniem gadżetu, który mógłby stanowić ciekawą alternatywę dla urządzeń z Androidem Wear na pokładzie. Nawet jeśli zegarek ukaże się na rynku w wersji z systemem Tizen, nie ulega wątpliwości, że to właśnie one będą stanowić jego najgroźniejszą, rynkową konkurencję.

O tym czy Koreańczycy rzeczywiście wprowadzą go do sprzedaży przekonamy się zapewne na przestrzeni kilku zbliżających się miesięcy.

Źródło: Android Central

podobne treści