newssprzęt

Samsung zaprezentował zegarki Gear 2 i Gear 2 Neo

No i stało się. Zaledwie pięć miesięcy po premierze oryginalnej wersji zegarka Galaxy Gear, Samsung postanowił zastąpić go nowszą, ponoć o wiele doskonalszą wersją. Koreańska firma uprzedziła rozpoczęcie targów Mobile World Congress w Barcelonie i już wczoraj pokazała światu dwa nowe warianty swego flagowego smartwatcha – Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo.

Najważniejszą z różnic w stosunku do pierwotnej wersji urządzenia jest oczywiście nowy OS. Obydwa zegarki pracują pod kontrolą open-source’owego systemu Tizen, który wyparł obecnego na pokładzie ich poprzednika Androida Google. Zdaniem części komentatorów bardzo możliwe, iż taka a nie inna decyzja Koreańczyków była w dużej mierze podyktowana czynnikami natury politycznej. Według nich Samsung chce w ten sposób swoją niezależność od Google i wysłać jasny sygnał światu, że potrafi tworzyć hitowe produkty samemu, bez niczyjego wsparcia.

Tak jak można było się tego spodziewać, koreańska firma uważa, że nowy system to gwarant olbrzymiego skoku jakościowego w ogólnym funkcjonowaniu zegarków. Według jej deklaracji, obecność Tizena sprawi, że urządzenia będą pracować nieco dłużej na jednym cyklu ładowania baterii (około 2-3 dni), a ich użytkownicy będą mogli skorzystać z dużo większej liczby dedykowanych im aplikacji. Szczególnie druga część tej obietnicy wydaje nam się mocno zastanawiająca.

Niestety, na razie trudno mówić o jakichś wielkich konkretach – czegoś więcej dowiemy się dopiero po zakończeniu pierwszych recenzji.

Jeśli chodzi o stronę sprzętową –  urządzenia zostały wyposażone w malutki, 1,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 320 na 320 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, 512 megabajtów RAM-u, S Voice, 4 GB-ty pamięci wewnętrznej oraz 300 mAh baterię. Nieco cięższy i droższy z obu wodoodpornych zegarków – Gear 2 – dysponuje także niewielką kamerą 2 MPx. Zgodnie ze słowami przedstawicieli producenta, obydwa będą kompatybilne z „ponad tuzinem” smartfonów Samsunga z serii Galaxy. Zobaczymy.

Według wstępnych recenzji dużą zaletą obydwu urządzeń może być fakt, iż w przeciwieństwie do swego poprzednika dysponują także funkcjami przydatnymi przy różnego rodzaju ćwiczeniach fizycznych. Chodzi tu przede wszystkim o obecność w ich wyposażeniu pulsometru, a także garści współpracujących z nim aplikacji stworzonych z myślą np. o biegaczach.

Zegarek Samsung Gear 2 ukaże się na rynku w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, złoto-brązowym i pomarańczowym. W wypadku Gear 2 Neo, zamiast złotawej, na półki trafi wersja w kolorze zielonym.

Póki co ciągle czekamy na pewne informacje dotyczące daty oficjalnej premiery oraz sugerowanej ceny zegarków. Coś nam się wydaje, że jeśli ta druga utrzyma się na poziomie kosztów nabycia oryginalnego Galaxy Geara, wyniki sprzedaży znów mogą okazać się wybitnie rozczarowujące.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści