newstablety

Samsung zaprezentował tablet Galaxy Tab 3 „Kids”

A więc jednak. Potwierdziły się doniesienia mówiące o tym, iż Samsung pracuje nad przygotowaniem nowego tabletu dedykowanego… dzieciom. Koreański gigant zaprezentował wczoraj cacko o bardzo wiele mówiącej nazwie – Samsung Galaxy Tab 3 Kids.

Dokładnie tak jak można było się tego spodziewać, wizualnie tablet przypomina raczej wczesno-dziecięcą zabawkę aniżeli którekolwiek z nowoczesnych urządzeń tego typu. Tym niemniej trzeba powiedzieć, że wygląda dokładnie tak, jak powinno. Jest kolorowe, dość ładne, a specjalnie dostosowana skórka (nałożona na czystego Androida 4.1) sprawia, że większych problemów z jego obsługą nie powinny mieć nawet najmniejsze dzieciaki (nie wspominając już o ich rodzicach).

Jeśli chodzi o stronę sprzętową – specyfikacja tabletu powinna zadowolić większość najbardziej wymagających maluchów. Urządzenie wyposażono w niezgorszy, 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 na 600 pikseli, niezły, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, dwie, niespecjalnie zachwycające kamerki, 1 GB RAM-u oraz 8 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids początkowo zadebiutuje na rynku koreańskim, skąd według pierwszych doniesień powinien niebawem wyfrunąć także do Stanów Zjednoczonych, Europy, Chin i Afryki.

Źródło: Engadget

podobne treści