sprzęttablety

Samsung zaprezentował nowe modele tabletu Galaxy Tab S2

Tradycyjne, coroczne odświeżenie flagowej linii tabletów Samsunga już za nami. Koreańska firma pokazała światu następców swego flagowego modelu spod znaku Galaxy Tab S. Zgodnie z oczekiwaniami, nie było się bez zmian w ogólnej konstrukcji gadżetu, który ma ubiegać się o miano najlepszego i najszczuplejszego urządzenia tego typu na rynku.

Tak, jak miało to miejsce w wypadku jego poprzednika, nowy Galaxy Tab S2 ukaże się w sprzedaży w dwóch wersjach, różniących się wyłącznie rozmiarem ekranu. Większy z nich dysponuje wyświetlaczem Super AMOLED przekątnej 9,7-cala, drugi otrzymał zaś panel o 1,7-cala mniejszy. Obydwa ekrany wyróżnia „iPadowy” format obrazu 4×3, który zastąpił dotychczasową proporcję 16×10, typową dla sprzętu z szerokimi ekranami. Samsung uzasadnia to chęcią upodobnienia tabletu do tradycyjnych nośników, w tym głównie prasy, które ma zwiększyć komfort użytkowników przy czytaniu e-booków czy przeglądaniu Internetu. Rozdzielczość obu wyświetlaczy, co dość zaskakujące, została zredukowana z modnego poziomu Quad HD do mniej pokaźnych 2048 na 1536 pikseli.

Niespodzianki ominęły za to pozostałe wyposażenie gadżetu, stanowiące zespół standardowych podzespołów spotykanych w większości względnie nowoczesnych urządzeń z tej samej półki cenowej. Poza wspomnianymi ekranami, odświeżone Galaxy Taby S2 dysponują ośmiordzeniowym procesorem Samsunga, Exynos 5433 (4×1.9 GHz + 4×1.3 GHz), 3-gigabajtami RAM-u, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci (rozszerzalnej kartą micro SD) oraz bateriami 5,870 mAh bądź 4,000 mAh. Jak można było się spodziewać, całość działa pod kontrolą najnowszego Androida 5.0 Lollipop z aktualną odsłoną autorskiej nakładki Samsunga – TouchWiz.

Obydwa warianty Samsunga Galaxy Tab S2 trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Na razie nie ile trzeba będzie za nie zapłacić, ani też jak bardzo różnić się będą ceny wersji z łącznością LTE. Wszystko wyjaśni się jednak już niebawem.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści