newssmartfony

Samsung zapowiedział premierę smartfona Galaxy S4 Active

A więc jednak. Po kilku miesiącach intensywnych plotek i spekulacji, Samsung zaprezentował dziś smartfon Galaxy S 4 Active, będący nieco bardziej wytrzymałą fizycznie wariacją obecnego flagowca koreańskiej firmy.

Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenie dysponuje mocnym, 5-calowym ekranem TFT LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (443 ppi), niezidentyfikowanym, czterordzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 1,9 GHz, 2 GB-ami RAM-u, dwiema – 8 i 2 MPx – kamerami oraz 16 gigabajtami standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje rzecz jasna pod kontrolą najnowszego Androida 4.2 Jelly Bean.

I choć takiej specyfikacji nie powstydziłaby się zdecydowana większość słuchawek z górnej półki, Samsung jest zdania, że najważniejszym atutem Galaxy S 4 Active jest jego fizyczna wytrzymałość. Smartfon otrzymał certyfikat wodo i kurzoodporności IP67, który wskazuje, że słuchawka jest w stanie wytrzymać do nawet pół godziny zanurzenia w cieczy na głębokości około jednego metra. Być może dlatego koreańska firma zdecydowała się na wyposażenie jej w tzw. „Aqua Mode”, który będzie umożliwiać wykonywanie zdjęć pod wodą.

Urządzenie ma ukazać się na rynku jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji i będzie dostępne do nabycia w trzech wariantach kolorystycznych – szarym, niebieskim i czerwonym.

Więcej szczegółów dotyczących oficjalnej daty premiery i ceny GS4 Active poznamy zapewne w trakcie zbliżającego się eventu Samsunga w Londynie.

Źródło: Gizmodo.com/Samsung

podobne treści