newssmartfony

Samsung wypuści na rynek budżetowy smartfon GT-B5330?

W sieci pojawiły się zdjęcia i specyfikacja nowego, low-endowego smartfonu SamsungaGT-B5330 ze sprzętową klawiaturą QWERTY i zaskakująco dużym jak na tego rodzaju telefon ekranem na pokładzie.

Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez serwis GLBenchmark – GT-B5330 dysponuje nie-wiadomo-jak-dużym (choć optycznie, całkiem sporym) ekranem o rozdzielczość 320×240 pikseli (QVGA), wspomnianą, 4-rzędową klawiaturą QWERTY, wsparciem dla technologii 3G i nieznanym procesorem o częstotliwości taktowania około 850MHz. Całość ma pracować – co stanowi bardzo miłą niespodziankę – pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Pomimo OS-u, nie da się ukryć, że GT-B5330 raczej nie będzie najwydajniejszym smartfonem świata. No ale, skoro nie najmocniejszym, to zapewne przynajmniej tanim. I ładnym. Czasem to wystarczy.

Na razie nie wiadomo kiedy i gdzie (ani też za ile) będzie można nabyć tajemnicze, nowe dziecko Samsunga. Z pierwszych, niepotwierdzonych informacji wynika, że jego debiut nastąpi w Chinach.

[pocketnow]

podobne treści