biznesnewsWiadomość główna

Samsung wstrzymuje produkcję Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 będzie jeszcze długo wspominany w Korei Południowej. Niestety, wspomnienia te nie będą pozytywne – koreański koncern ogłosił, że wstrzymuje produkcję tego modelu.

W lakonicznym oświadczeniu koreańskiego koncernu czytamy co prawda, że „plan produkcji Galaxy Note 7 został czasowo dostosowany w celu podjęcia dalszych kroków potrzebnych do zapewnienia odpowiednich wymogów bezpieczeństwa i jakości”, ale chodzi o wstrzymanie produkcji. Na razie ma być ona wstrzymana czasowo, ale biorąc pod uwagę problemy, jakie związane są z tym modelem, na razie nie wiadomo kiedy, ani czy w ogóle, zostanie wznowiona.

Jak nietrudno się domyślić, jest to rezultat powtarzających się problemów związanych z akumulatorami zastosowanymi w urządzeniu, które wielokrotnie już doprowadzały do tego, że egzemplarze Galaxy Note 7 stawały w płomieniach. Po pierwszych doniesieniach o tego typu przypadkach Samsung ogłosił globalną akcję wymiany urządzeń na nowe, ale przypadki samozapłonu powtarzały się również w wymienionych urządzeniach.

Powtarzające się problemy spowodowały, że operatorzy sami zaczęli krzywo patrzeć na Galaxy Note 7. W USA  AT&T, T-Mobile oraz Verizon nie tylko zaprzestały sprzedaży Note 7, ale też przestały oferować klientom ich wymianę na nowy egzemplarz. Zamiast tego oferują albo zwrot pieniędzy, albo wymianę na dowolne inne urządzenie Samsunga (AT&T) bądź innego producenta (Verizon i T-Mobile).

Ostatecznie Koreańczycy zdecydowali o wstrzymaniu produkcji problematycznego urządzenia. We wcześniejszych oświadczeniach wielokrotnie podkreślali także swoją chęć współpracy z amerykańską komisją bezpieczeństwa produktów konsumenckich (CPSC), której eksperci mają sprawdzić, czy Galaxy Note 7 są bezpieczne. Od wyników tych badań w dużej mierze będzie zależała przyszłość tego urządzenia.

Zdjęcie: Samsung

podobne treści