smartfonyWiadomości promowane

Samsung wprowadzi cztery nowe modele Galaxy, w tym jednego panzerfona z Androidem

Nie ma takiego gadżeciarza na świecie, który nie czekałby na wieści, jakie dobiegną do nas 14 marca z Nowego Jorku. To właśnie wtedy odbędzie się impreza, w trakcie której Samsung zaprezentuje najnowszy model swojego flagowca, następcę Galaxy S III. Zanim jednak pojawi się on w Polsce, wybierać będziemy mogli między mniej zaawansowanymi słuchawkami z galaktycznej rodziny. Jedna z nich jest wyjątkowo interesująca.

Zacznę od najskromniejszych modeli Galaxy. Są nimi: Fame oraz Young. Oba smartfony zostały zaprezentowane przez firmę Samsung Electronics podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Zostały wyposażone w: procesor 1 GHz, 4 GB miejsca na pliki (rozszerzalne do 64 GB), akumulator o pojemności 1300 mAh oraz, odpowiednio, 512 i 768 megabajtów pamięci RAM. Zarządza nimi system Android 4.1 oraz komplet aplikacji i nakładek koreańskiej firmy.

Galaxy Young posiada ekran dotykowy o przekątnej 3,27 cala i rozdzielczości HVGA, zaś Galaxy Fame – 3,5 cala. Ten drugi posiada również mocniejszy aparat (5 MPx w porównaniu do 3 Mpx) oraz oferuje właścicielowi możliwość łączenia się w technologii Near Field Communication. Oba smartfony powinny przypaść do gustu początkującym gadżeciarzom oraz klientom szukającym sprzętu w nieco bardziej ludzkiej cenie.

Solidną średnią półkę reprezentuje Galaxy Express. Ten przypominający swoim wyglądem Galaxy S III model został wyposażony w między innymi: dwurdzeniowy procesor taktowany szybkością 1,2 GHz, ekran dotykowy WVGA Super AMOLED Plus o przekątnej 4,5 cala, dwie kamerki – 5 i 1,3 MPx, technologię NFC, 8 gigabajtów miejsca na pliki i jeden gigabajt pamięci RAM. Samsung, projektując go, pewnie myślał o modelu będącym „gdzieś pośrodku” między modelami Galaxy S III i S III Mini.

Ostatnim i według mnie najciekawszym wprowadzonym do Polski telefonem Samsunga jest Galaxy Xcover 2. Ma on fabrycznie wgraną bazę map Google (oraz Androida 4.1) i ulepszony system GPS + GLONASS, który charakteryzuje się skróconym o 20 procent czasem wykrycia sygnału i dokładniejszym wskazaniem lokalizacji. Telefon jest wyposażony również w lampę błyskową LED z funkcją latarki. Poza tym: dwurdzeniowy procesor 1 GHz, ekran o przekątnej czterech cali, solidną i ciekawie wykonaną obudowę, która chroni smartfon przed wodą i kurzem. Xcover 2 może się pochwalić stopniem ochrony IP 67.

Przydatnym dodatkiem jest aplikacja Cardio Trainer Pro, która pomoże użytkownikowi w treningach – pozwoli opracować indywidualny program ćwiczeń, sprawdzi postępy, a także zarejestruje czas treningu i uzyskiwane prędkości podczas biegu lub jazdy na rowerze. Całkiem jak Endomondo.

Cztery nowe smatfony Galaxy pojawią się niebawem w Polsce – ich cena nie jest niestety jeszcze znana. Macie swojego faworyta?

podobne treści