krótka piłkanews

Samsung usiłuje zablokować sprzedaż chipów NVIDII na terytorium USA

Wygląda na to, że wojna pomiędzy dwoma gigantami świata technologii dopiero zaczyna nabierać rumieńców. Niecałe dwa tygodnie temu, koreański gigant odpowiedział na pozew patentowy NVIDII, zarzucając jej nielegalne wykorzystanie jego rozwiązań oraz sfałszowanie testów jej flagowego tabletu Shield. Teraz, popularny producent posunął się o krok dalej i poprosił federalną Komisję Handlu Międzynarodowego o zablokowanie sprzedaży sprzętu tej firmy na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Mimo, że amerykańska agencja nie zdecydowała się na ujawnienie szczegółów wniosku Samsunga, to, jak informuje Bloomberg, wiadomo, że zawiera on prośbę o jak najszybsze wstrzymanie dystrybucji całej gamy produktów NVIDII, począwszy od jej procesorów graficznych, aż po układy z jej flagowej linii Tegra. Co gorsza z punktu widzenia partnerów firmy, ewentualne wprowadzenie zakazu obejmie także urządzenia oparte na rozmaitych układach jej produkcji, ale pochodzące ze stajni innych twórców. Na liście potencjalnych ofiar bana Komisji znajdują się chociażby konsola Ouya czy tablet Wikipad.

Zgodnie z doniesieniami Bloomberga, przedstawiciele NVIDII twierdzą, że na razie nie mieli czasu dokładnie przyjrzeć się nowym zażaleniom Samsunga, ale z pewnością nie pozostawią ich bez stosownej odpowiedzi. Wszystko wskazuje na to, że kierownictwo amerykańskiej firmy odpowie Koreańczykom w identyczny sposób – zwracając się do ITC z wnioskiem o zablokowanie sprzedaży ich produktów na terytorium USA.

Jako, że rozpatrywanie sporów w tej Komisji trwa z reguły nieco krócej niż ma to miejsce w wypadku typowych rozpraw patentowych, możemy spodziewać się, że kolejny rozdział tej historii zostanie napisany jeszcze w tym tygodniu. Tak czy siak, szanse na uzyskanie zakazów dla jednej czy drugiej strony wydają się w tej chwili dość mizerne. Czekamy zatem na werdykty.

Źródło: Engadget.com

podobne treści