krótka piłkanewssprzęt

Samsung ujawnił cenę opaski Gear Fit

A więc wszystko jest już właściwie jasne. Zgodnie z obietnicą Samsung uchylił dziś rąbka tajemnicy i ujawnił przybliżoną datę premiery oraz cenę elektronicznej opaski fitness Gear Fit. Urządzenie trafi na rynek już w kwietniu i będzie dostępna do nabycia za kwotę oscylującą w granicach 200 dolarów.

Co ciekawe, przy okazji dowiedzieliśmy się także, że jej większy, nieco bardziej tradycyjny kuzyn, smartwatch Gear 2 będzie – dokładnie tak jak jego pierwowzór – o 100 dolarów droższy.

W przeciwieństwie do większości gadżetów tego typu, obydwa urządzenia pracują pod kontrolą wspieranego przez Samsunga, open-source’owrego systemu Tizen, z pomocą którego koreańska firma zamierza – przynajmniej częściowo – uniezależnić od usług i serwisów konkurencyjnego Google. Tak czy inaczej, w praktyce funkcjonalność obu urządzeń będzie zbliżona do możliwości innych sprzętów tego typu z Androidem

Przypuszczalnie największą wadą obu gadżetów jest fakt, iż mogą one pracować wyłącznie w synchronizacji ze smartfonami Samsunga pracującymi pod kontrolą przynajmniej Androida 4.3 Jelly Bean. I chociaż to spory postęp w stosunku do oryginalnego Geara, nie ulega wątpliwości, że to niedobra wiadomość dla wszystkich fanów nowych gadżetów Koreańczyków nie mających ochoty na zakup innych produktów firmy. Niestety, nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany w tym zakresie. oto jak opaska prezentuje się w praktyce:

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści