gadżety

Samsung też pracuje nad inteligentnym zegarkiem?

Zapewne słyszeliście plotki o zegarku iWatch, nad którym pracuje  Apple. Właściwie nic o nim nie wiadomo, ale w zeszłym tygodniu spekulacje na jego temat pojawiły się praktycznie wszędzie. Potencjalny powód takiej ofensywy informacyjnej Cupertino? Samsung pracuje nad swoim własnym urządzeniem tego typu. Podobno.

O zegarku iWatch napisano już sporo. Że wykorzystywać będzie zakrzywiony ekran, że pracuje nad nim zespół stu designerów a Apple rozmawiało już podobno z Foxconnem na temat rozpoczęcia produkcji. Z pewnością chcielibyśmy by była to prawda. I prawdopodobnie Apple, skuszone niesamowitym sukcesem zegarka Pebble, wcześnie czy później, załapie się na kawałek powstającego właśnie tortu. Ale może być także inny powód, dla którego tak głośno o iWatch – do wypuszczenia własnego urządzenia tego typu szykuje się (podobno) Samsung.

Przynajmniej do takich informacji dotarł portal Slashgear, który opublikował pod koniec zeszłego tygodnia screenshoty z urządzenia, które nazywać ma się Samsung Galaxy Altius. Zrzuty ekranu mają rozdzielczość 500 na 500, co sugeruje, że właśnie taką rozdzielczość będzie miał ekran LCD tego urządzenia. Trudno powiedzieć coś konkretnego o jego podzespołach, no może poza tym, że na jednym ze zdjęć pojawia się informacja, że urządzenie wyposażone jest 235 MB pamięci (czyli prawdopodobnie 256 MB minus miejsce na system operacyjny). Jeśli chodzi o sam OS to z wyglądu przypomina on trochę Androida, choć to jeszcze o niczym nie świadczy – równie dobrze może to być prosty system napisany od podstaw przez Samsunga. Za tą tezą przemawiałaby nazwa AltiusOS beta2, która pojawia się na tych ujęciach.

Co ciekawe nazwa Altius pojawiła się już pod koniec stycznia w odniesieniu do urządzenia Samsunga „nowej generacji”, które ma zostać wprowadzone do sprzedaży już w kwietniu tego roku. Portal Sammobile podawał wtedy, że premiery Altiusa spodziewać się można na MWC lub w okolicach połowy marca. Tylko czy wrzucając takie informacje Samsung miał na myśli inteligentny zegarek? Czas pokaże, ale jeśli byłaby to prawda, tłumaczyłoby to trochę zachowanie Apple, które, wpuszczając przecieki na temat iWatch do największych światowych mediów, chciałoby spuścić trochę pary z potencjalnego zamieszania wokół konkurencyjnego urządzenia.

W końcu dużo łatwiej zrobić render niż rzeczywiście coś zbudować.

Zdjęcia: venestudio oraz slashgear

podobne treści