biznes

Samsung też obniża prognozy zysków

Nie tylko Apple zaczyna przygotowywać inwestorów na gorsze wyniki sprzedaży. W jego ślady idzie Samsung Electronics, które również obniżyło prognozy swoich przychodów.

Jak podaje BBC, Samsung Electronics obniżyło prognozy swoich kwartalnych wyników finansowych za świąteczny kwartał ubiegłego roku. Zgodnie z komunikatem koreańskiej firmy, zysk operacyjny za ten okres może być niższy aż o 29 procent w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego i wynieść 10,8 bilionów wonów, czyli około 9,7 miliarda dolarów.

Dla Samsung Electronics będzie to pierwszy od dwóch lat spadek kwartalnych przychodów. Dla firmy ostatnie lata były wyjątkowo dobre, głównie z powodu wysokiego zapotrzebowania na układy pamięci, które dla wielu innych producentów powstają w zakładach Samsunga. Teraz jednak firma tłumaczy, że „spodziewamy się, że w pierwszym kwartale 2019 roku przychody nadal będą obniżone, głównie z powodu trudnej sytuacji na rynku układów pamięci.”

Samsung Electronic jednocześnie zmniejszyło prognozę swoich rocznych zysków o 11 procent, do 59 bilionów wonów. Pozostaje tylko pytanie, czy skoro najwięksi w branży przestrzegają przed nadmiernym optymizmem, czy można już mówić o pewnym ochłodzeniu całej branży?

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści