krótka piłkanewssmartfony

Samsung szykuje premierę najcieńszego smartfona w swojej historii

Koreański gigant przygotowuje kolejny produkt dla fanów jego relatywnie młodej rodziny słuchawek „Galaxy A”. Jak wynika z dokumentów opublikowanych na stronie chińskiego urzędu TENAA, Samsung jest coraz bliższy dopięcia szczegółów debiutu kolejnego smartfona z tej serii, dysponującego najcieńszą w historii urządzeń firmy.

Wymiary smartfona Galaxy A7 wynoszą dokładnie 150.9 na 75.9 na 6.3 mm, co oznacza nieznacznie chudszy od dwóch poprzednich przedstawicieli tej rodziny oznaczonych symbolami A3 i A5. Co najważniejsze z punktu widzenia jego potencjalnych nabywców, posiada on jeszcze kilka wartościowych atutów, które umożliwią mu nawiązanie rywalizacji z topowymi słuchawkami konkurencji. Według dokumentacji TENAA, smartfon zostanie wyposażony w spory, 5,5-calowy ekran Full HD, potężny, ośmiordzeniowy procesor Qualcommu, Snapdragon 615 (64 bit), 2 gigabajty RAM-u, 13-megapikselowy aparat główny z lampą LED, przednią kamerkę 5 MPx oraz 16 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Całość ma pracować pod kontrolą względnie nowego Androida 4.4.4.

Mimo uzyskania zgody na rozpoczęcie sprzedaży gadżetu, na razie nie wiadomo kiedy rzeczywiście trafi on do pierwszych sklepów. Nawet jeżeli dojdzie do tego szybko, prawdopodobnie będzie musieli poczekać na jego ewentualny debiut w Europie. Biorąc pod uwagę historię tej linii, wydaje się, że tak jego poprzednicy najpierw wejdzie on do sprzedaży w Chinach.

A skoro już o poprzednikach mowa, holenderski sklep GSMWijzere opublikował na swojej stronie przypadkową zapowiedź europejskiej premiery smartfonów Samsung Galaxy A3 i Samsung galaxy A5. Według firmy, oba te urządzenia zawitają na Stary Kontynent już w styczniu przyszłego roku. No, to czekamy.

Źródło: Engadget.com

podobne treści