newssmartfonyWiadomość główna

Samsung sprzedał 30 milionów egzemplarzy Galaxy S III

Samsung definitywnie przeżywa ostatnio swoje 5 (albo i więcej) minut. Choć początkowo koreański gigant nie należał do najbardziej lubianych producentów urządzeń mobilnych – dziś można już chyba powiedzieć, że wyrósł na prawdziwego lidera całego rynku szeroko pojętych „androidów”. Nie tak dawno, firma poinformowała o wspaniałych wynikach sprzedaży tabletofonu Galaxy Note 2, a wczoraj – w dodatku za pośrednictwem oficjalnego Facebooka Samsung Polska – ujawniła, że smartfon Galaxy S III sprzedał się już w liczbie 30 milionów egzemplarzy.

Wow. Jeśli te dane rzeczywiście okażą się prawdziwe (a różnie to już w historii bywało) oznaczałoby to, że obecny flagowiec Samsunga uzyskał aż o 10 milionów lepszy rezultat niż poprzedzający go model – Galaxy S II (o Galaxy S nawet nie wspominając) Koreańczycy oczekiwali, że pułap ten zostanie osiągnięty nie prędzej niż tuż przed końcem tego roku – w okolicach świątecznego boomu zakupowego. Nic z tego – okazało się, że rzeczywistość brutalnie, ale i w bardzo przyjemny sposób zweryfikowała ich skromne oczekiwania.

No i co tu dużo dodać – jeśli Samsung nie zaliczy wkrótce spektakularnej klapy, wspomniane 5 minut może przerodzić się (albo już się przerodziło) w naprawdę długi czas. Zobaczymy.

W każdym razie – wychodzi na to, że 5 cali to dla wielu wcale nie za dużo.

[Cult of Android]

podobne treści