newssamochody

Samsung Safety Truck, czyli ekrany dla wyprzedzających

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło ponad 3 tysiące osób. Choć liczby te są nadal zbyt wysokie i, w przeliczeniu na milion mieszkańców, należą do najwyższych w Europie, są kraje, w których śmiertelność na drogach jest znacznie większa. Należy do nich Argentyna, w której według statystyk co godzinę w wypadku ginie jedna osoba.

Spora część z tych wypadków ma miejsce podczas próby wyprzedzania ciężarówek na dość wąskich, argentyńskich drogach. Właśnie dlatego agencja Leo Burnett, wraz z argentyńskim oddziałem Samsunga, postanowiła stworzyć projekt, w ramach którego wyposażono ciężarówki w wyświetlacze zamontowane na drzwiach naczepy. Ekrany te wyświetlają obraz z kamer zamontowanych z przodu ciężarówki, dzięki czemu kierowca, zamiast zjeżdżać z pasu, by zobaczyć czy nic nie jedzie przed wymijaną ciężarówką, może sprawdzić to patrząc na jej tył.

Pomysł jest w dużej mierze akcja marketingową, więc na poniższym nagraniu nie zobaczymy wad takiego rozwiązania (na przykład takiego, że w ostrym słońcu obraz na ekranach nie byłby już tak czytelny), ale nie zmienia to faktu, że jest to interesująca koncepcja, którą w przyszłości można byłoby spróbować wprowadzić do szerszego użytku.

podobne treści