newstabletyWiadomość główna

Samsung przygotowuje nowy, 12-calowy tablet?

Kto by pomyślał, że wojna patentowa między Samsungiem i Apple przyniesie nam aż tyle wieści na temat sekretnych planów i ambitnych projektów obydwu firm. Tym razem padło na wieści z obozu koreańskiego giganta – z dokumentów złożonych przez Samsung przed kalifornijskim sądem wynika, że producent słynnych tabletów z serii Galaxy Tab planuje jej rozszerzenie o kolejne, 11,8-calowe cacko.

W zeszłym roku o możliwości rychłej premiery olbrzymiego tabletu Samsunga informował serwis BGR. Jego doniesienia oraz wieść, że Koreańczycy zaprezentują urządzenie już w trakcie barcelońskich targów MWC okazały się jednak kompletnie nieprawdziwe. Tym razem rzecz wygląda nieco inaczej – wiarygodności całej sprawie dodaje fakt, że informacje o tajnych planach Koreańczyków bazują na oficjalnych, trudnych do podważenia, sądowych dokumentach.

Zgodnie z ich treścią – tablet (oznaczony na razie kodową nazwą „P10”) będzie dysponować ogromnym (jak na tablety), 11,8-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2560×1600 pikseli (WQXGA) z dokooptowanym dla towarzystwa duetem standardowych łączności: WiFi i LTE. Tyle wiemy (przynajmniej na razie). Można chyba pokusić się o stwierdzenie, że w wyposażeniu P10 nie zabraknie też któregoś z najwydajniejszych procesorów z rodziny Exynos, np. 5250 i jakiegoś przyzwoitego układu graficznego (np. Mali 604). Choć nie wiemy kiedy urządzenie rzeczywiście ukaże się na rynku – zapewne będzie ono już od początku pracować pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean. Trudno wyobrazić sobie inny scenariusz. Poniżej dwa skany z The Verge.

[the verge via slashgear]

podobne treści