newssmartfonyWiadomość główna

Samsung prezentuje Windows Phone Omnia M

Coraz więcej urządzeń z WP7 na pokładzie. Samsung zaprezentował właśnie nowy, bazujący na (póki co) najnowszym OS-ie MicrosoftuWindows Phone 7.5 Mango – smartfon Omnia M.

Urządzenie ma ukazać się najpierw na europejskim rynku i stąd (wedle idealnej wizji – po jego zawojowaniu) wyruszyć dalej w świat. Co ukryto pod maską Omni M? (Zdaniem autora) dość średni, mało interesujący i słabo wydajny sprzęt. Nie licząc wyświetlającego obraz w rozdzielczości 800×480 (WVGA), 4-calowego ekranu Super AMOLED, smartfon wyposażono między innymi w: taktowany  zegarem 1GHz, jednordzeniowy procesor, 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 384MB pamięci RAM, 1,500mAh baterię, port microUSB 2.0 i dwie – 5-megapikselową (HD, 720p) oraz przednią, umożliwiającą przeprowadzanie za jej pośrednictwem wideo-czatów – kamery. Urządzenie ma podobno skupiać się przede wszystkim na obcowaniu z mediami – głownie rozrywkowymi i społecznościowymi.

Póki co nieznana jest ani cena, ani konkretna data premiery smartfonu Samsung Omnia M, jednak wiadomo, że pierwsi będą mogli położyć na nim łapy mieszkańcy naszego, ponoć starego kontynentu.

[samsung, endgadet]

podobne treści