biznesmobilesprzęt

Samsung prezentuje kości RAM 8 GB. Pojawią się w Galaxy S8?

Samsung zaprezentował pierwsze kości LPDDR4 o pojemności wynoszącej aż 8 GM. Wykonane są one w 10 nanometrowym procesie technologicznym i mogą już w przyszłym roku trafić do flagowych smartphone’ów.

Nowe kości opracowane przez Samsunga są bardzo szybkie, ponieważ można dzięki nim uzyskać transfer danych rzędu aż 34 GB/s. Według koreańskiej firmy, wykorzystanie ich możliwości w projektowaniu urządzeń mobilnych mogłoby przyczynić się do znacznego usprawnienia wdrażania urządzeń wyposażonych w ekrany o rozdzielczości 4K UHD. W nowych urządzeniach z wyższej półki nowe kości mogłyby zacząć pojawiać się już za kilka miesięcy.

Możliwe, że już przy okazji premiery Samsunga Galaxy S8, który powinien zostać zaprezentowany już w lutym przyszłego roku. Co ciekawe, może się okazać, że będzie to jedyny flagowiec Samsunga, jaki zostanie zaprezentowany w roku 2017. A przynajmniej tak spekulują koreańskie media.

Jak donosi The Korea Herald, powołując się na źródła w branży, po porażce, jaką okazał się być Samsung Galaxy Note 7, koreański koncern rozważa całkowitą rezygnację z marki Galaxy Note i zmianę swojej dotychczasowej strategii, która zakładała wprowadzanie do oferty smartphone’ów z serii Galaxy S w pierwszej połowie roku, podczas gdy w drugiej pojawiały się urządzenia Galaxy Note. Teraz Samsung chciałby skupiać się tylko na jednym flagowym urządzeniu rocznie, co ma przełożyć się na zwiększenie standardów testów prototypów i sprawić, by zamieszanie podobne do tego, jakiego byliśmy świadkami w przypadku Galaxy Note 7, już się nie powtórzyło.

Zdjęcie: Samsung

podobne treści