news

Samsung: premiera Galaxy Note 8 jeszcze w tym roku

Pomimo wpadki z ostatnią odsłoną serii, Samsung nie zamierza zrezygnować z marki Galaxy Note. DJ Koh, szef działu mobilnego koreańskiej firmy, zapowiedział, że w tym roku odbędzie się premiera Samsunga Galaxy 8.

Pomimo wpadki wizerunkowej oraz strat spowodowanych przez wycofanie urządzenia ze sprzedaży, Samsung nie zamierza rezygnować z marki Galaxy Note. W rozmowie z serwisem CNet, DH Koh, szef Samsung Mobile, potwierdził, że w jego firmie trwają prace nad Galaxy Note 8.

Oczywiście tym razem Samsung nie zamierza dopuścić do tego, by powtórzyły się problemy, na jakie cierpiał Galaxy Note 7. Już podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej wyjaśnianiu przyczyn samozapłonów tych urządzeń, Samsung zapewniał, że do procesu produkcyjnego wprowadzone zostały zmiany, które sprawią, że podobna sytuacja się nie powtórzy – wdrożono nowe zasady bezpieczeństwa oraz powołano niezależną grupę specjalistów, która ma zajmować się testami baterii.

Zanim Samsung będzie gotowy go pokazać, minie jeszcze trochę czasu, a w pierwszej kolejności zaprezentowany zostanie smartphone Galaxy S8, którego premiera spodziewana jest pod koniec marca.

Zdjęcie: Flickr/Jami3-org

podobne treści