newssmartfony

Samsung pracuje nad smartfonem z elastycznym wyświetlaczem OLED?

 

Niekończące się obietnice nareszcie okażą się prawdziwe? Jak poinformował spory, azjatycki dziennik „Asian Daily”, Samsung zamierza wypuścić na rynek specjalną, limitowaną edycję smartfona Galaxy Note III z elastycznym wyświetlaczem OLED.

I choć tego rodzaju deklaracje zawsze wzbudzają w nas pewną ekscytację, warto pamiętać, że o ekran zostanie umieszczony w zwyczajowej, sztywnej obudowie smartfona, co oznacza, że całość urządzenia nie będzie elastyczniejsza od którejkolwiek słuchawki Koreańczyków. Po co więc w ogóle specjalna, limitowana edycja Note’a III z wyświetlaczem tego typu? Zdaniem Azjatów, nowy smartfon ma być przede wszystkim lżejszy i odporny na wszelkiego rodzaju fizyczne zadrapania, upadki czy uderzenia. Elastyczny wyświetlacz OLED spełnia te warunki o wiele lepiej od dotychczas stosowanych ekranów.

Co ciekawe, według doniesień dziennika – poprzez wypuszczenie na rynek tak nietypowego urządzenia Samsung chce zaprezentować się jako firma opracowująca i stosująca własne, innowacyjne rozwiązania, nie zaś jako gigant wiecznie korzystający z pomysłów opracowanych przez konkurencję. Wkrótce przekonamy się, jak to założenie zostanie zrealizowane w praktyce.

Źródło: Gizmodo UK

podobne treści