smartfony

Samsung pracuje nad aktualizacją Galaxy S III do Androida 4.2.2

Wygląda na to, że właściciele Samsungów Galaxy S III zostaną w najbliższym czasie dopieszczeni przez producenta – Samsung szykuje aktualizację oprogramowania, która przyniesie posiadaczom starszych urządzeń dostęp do części funkcjonalności Galaxy S4.

Oczywiście tylko tych, które nie opierają się na podzespołach, których po prostu nie ma w Galaxy S III. Na ślady testowej aktualizacji firmweare’u do Androida 4.2.2 wpadł portal Sammobile. Co prawda nie wiadomo czy Samsung czegoś jeszcze nie doda lub nie usunie z ostatecznej paczki, ale nie będzie trzeba na nią zbyt długo czekać. Testy powinny zakończyć się niebawem a aktualizacja ma trafić do użytkowników w czerwcu.

Czego można się więc spodziewać? Przede wszystkim poprawy wydajności urządzenia. Samsung doda także sporo nowych efektów wizualnych a wiele elementów interface’u ma przypominać układ znany z Galaxy S4. Dodane zostaną także widgety wyświetlane na ekranie zablokowanego telefonu. W aktualizacji najprawdopodobniej pojawi się także między innymi nowa wersja SVoice oraz opcja sterowania urządzeniem za pomocą głosu.

podobne treści