newssprzęt

Samsung pozywa NVIDIĘ o naruszenie patentów

Koreański gigant wyrusza na wojnę z kolejnym przedstawicielem konkurencji. Popularny producent sprzętu wystosował odpowiedź na wrześniowy pozew NVDII i zarzucił jej nielegalne wykorzystanie jego własności intelektualnej oraz… sfałszowanie wyników testów jej flagowego tabletu SHIELD.

Zgodnie z najświeższymi oskarżeniami Samsunga, amerykańska firma umyślnie oszukuje konsumentów konsumentów, przekonując że procesor Tegra K1 oferuje większą wydajność od jego czołowego układu Exynos 5433, znanego chociażby użytkownikom phabletu Galaxy Note 4. Według Koreańczyków, prawdziwe testy działania tych chipów ujawniają, że taki stan rzeczy nie jest prawdziwy, a ich produkt osiąga w nich lepsze rezultaty od rzeczonego chipu NVIDII. Weryfikacja zapewnień tego tej firmy każe więc myśleć, iż dopuściła się ona fałszerstwa

Jak donosi serwisu Engadget, w nadesłanym oświadczeniu NVIDIA stanowczo odrzuciła oskarżenia dotyczące wątpliwej obiektywności testów tabletu, którymi posłużyła się w jego materiałach promocyjnych. Według amerykańskiego producenta, przeprowadzone badania wydajności przewidywały wykorzystanie całkowicie świeżego egzemplarza urządzenia, pozbawionego obciążenia w postaci ponadstandardowych programów czy aplikacji, co zapewne znalazło odzwierciedlenie w ich rezultatach.

Poza dość mglistą sprawą gadżetu, Samsung zarzucił też NVIDII naruszenie jego 6 patentów, które zostały wykorzystane w produktach tej firmy. Pozew stanowi bezpośrednią odpowiedź na niemal identyczny pozew Amerykanów, o jakim informowaliśmy już we wrześniu. Znany na całym świecie twórca procesorów zapowiedział, że zamierza przyjrzeć się tym oskarżeniom Koreańczyków.

Jakiegokolwiek rozstrzygnięcia się nie doczekamy, oskarżenia Samsunga dotyczące fałszowania testów wydajności zalatują nam poważną hipokryzją.

Źródło: Engadget.com

podobne treści