newssprzętWiadomość główna

Samsung potwierdza – wkrótce premiera odtwarzacza Galaxy Player

Pamiętacie Samsung Galaxy Player? Ni to odtwarzacz, ni tablet, którego potencjalną specyfikacją uraczył nas kilkanaście dni temu portal SamMobile? Okazuje się, że – wbrew wielu przypuszczeniom – zdjęcie ukazujące wyposażenie odtwarzacza nie było sfabrykowane. Koreański gigant właśnie (no, dobra, wczoraj) oficjalnie potwierdził istnienie i rychłą premierę tego niezwykłego urządzenia.

Galaxy Player to prawdziwy unikat. Szczerze mówiąc – bardzo trudno opisać go jednym słowem. Nie jest ani do końca tabletem, ani telefonem, ani też ich dziwaczną mieszanką. Czym w takim razie jest? Samsung utrzymuje, że Galaxy Player to – jak sama nazwa wskazuje – odrobinę rozdęty odtwarzacz. Niech im będzie. Urządzenie dysponuje identycznym wyposażeniem, o jakim donosiliśmy już niecałe dwa tygodnie temu. W jego specyfikacji znajdziemy naprawdę duży, 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 960×540 pikseli, 2500mAh baterię, 1GB RAM-u, slot kart micro SD, wsparcie dla modułu GPS, łączność WiFi, przednią kamerkę i OS w postaci prawie najnowszego Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Nie zachwyca szczególnie jego wyświetlacz – pomijając już kwestię jego zaskakujących rozmiarów, jego rozdzielczość jest po prostu za niska.

Póki co nie wiadomo kiedy Samsung Galaxy Player konkretnie ukaże się na rynku (podobno niebawem) i ile trzeba będzie za niego zapłacić. Jego oficjalna, nie-internetowa prezentacja odbędzie się najprawdopodobniej w trakcie nadchodzących targów IFA w Berlinie.

[Samsung Tomorrow via The Tech Block]

podobne treści