newssmartfony

Samsung potwierdza prace nad kamerą do selfie ukrytą pod ekranem

Z każdą kolejną generacją sprzętu, producenci starają się zadziwić nas kolejnymi usprawnieniami. A nie jest to łatwe. Po tym, jak pojawiła się fala urządzeń wyposażonych w tzw. notcha, producenci zaczęli ukrywać przednią kamerę w małym otworze w ekranie. Samsung chciałby zrezygnować również z tego.

To znaczy nie z kamery skierowanej na użytkownika, selfie to dziś zbyt ważna funkcjonalność by specjalna kamera do tego celu miała tak po prostu zniknąć. Samsung jednak chciałby ukryć ją pod ekranem smartphone’a.

Samsung już jesienią ubiegłego roku chwalił się ekranem New Infinity, który w założeniu miał pokrywać prawie całą przednią część obudowy smartphone’a i nie mieć żadnych wcięć. To oczywiście sprawia, że tradycyjne umiejscowienie przedniej kamery staje się pewnym problemem. Można oczywiście kamerę wysuwać u góry urządzenia, ale Samsung stawia na inny pomysł.

Koreańska firma pracuje bowiem nad ekranem, który w całości przykrywać będzie kamerę. Prace nad takim rozwiązaniem są już prowadzone od jakiegoś czasu, a wcześniejsze plotki na ten temat zostały potwierdzone przez Yanga Byung-duka, wiceprezes do spraw ekranów w dziale badań i rozwoju Samsunga.

Pomysł prosty, choć jego wykonanie w praktyce zapewne proste nie jest. Na razie nie wiadomo więc, na jakim etapie znajdują się te prace, ani tym bardziej kiedy możemy spodziewać się pierwszych urządzeń wyposażonych w kamery ukryte pod ekranami.

Ilustracja: Flickr/krrisd

podobne treści