wynalazki

Samsung pokazał prototyp smartphone’a ze składanym ekranem

Podczas prezentacji otwierającej tegoroczną Samsung Developer Conference, na scenie pojawiło się urządzenie, na które od dawna czekało wiele osób. Był to prototyp składanego smartphone’u.

Rouyu Technology chyba wiedziało co się święci pokazując swoje składane urządzenie w ubiegłym tygodniu. Ewentualnie to Samsung, w reakcji na prezentację chińskiej firmy postanowił pokazać, że wcale nie pozostaje w tyle. Zwłaszcza, że to urządzenie Samsunga ma jednak większe szanse wpłynąć na cały rynek, albo pogrzebać ideę smartphone’ów, które można rozłożyć do rozmiarów tabletu.

Urządzenie pokazane przez Rouyu było duże i wyposażone w grube ramki, jak na tym tle wypada prototyp Samsunga? Po pierwsze, co może być pewnym zaskoczeniem, koreańska konstrukcja w rzeczywistości wyposażona została nie w jeden, a w dwa wyświetlacze. Pierwszy znajduje się na zewnątrz urządzenia i dział gdy smartphone jest złożony. Budzący największe zainteresowanie wyświetlacz Infinity Flex Display znajduje w środku, przez co włącza się dopiero po rozłożeniu urządzenia. Elastyczny ekran OLED ma przekątną 7,3 cala, a jego obszar roboczy zbliżony jest do kwadratu. Dzięki zastosowaniu dwóch wyświetlaczy użytkownik, po zamknięciu obudowy, nadal może korzystać z urządzenia.

Jak zapowiada Samsung, użytkownik nie będzie musiał zastanawiać się, na którym ekranie będzie korzystał z aplikacji, ponieważ rozłożenie urządzenia nie wyłączy aplikacji uruchomionej na mniejszym ekranie, a jedynie przełączy ja na większy, elastyczny wyświetlacz.

Samsung nie chciał jednak ujawniać wszystkiego na temat swojego prototypu. Nie bez powodu urządzenie prezentowane było przy przygaszonych światłach, w rezultacie czego skupialiśmy się tylko na jego ekranach. Ale Samsung uczciwie mówił, że to dopiero prototyp, więc możliwe, że w ostatecznej wersji ekrany nie będą sprawiały wrażenia zaskakująco małych względem obudowy.

Jak na razie koreańska firma nie podała oficjalnie żadnych szczegółów, które zdradziłyby kiedy gotowe urządzenie, oparte na zaprezentowanym prototypie, mogłoby pojawić się na rynku. Jednak zapewne niedługo usłyszymy więcej na ten temat.

podobne treści