smartfony

Samsung pokazał pierwszy prototyp wyposażony w giętki ekran Youm

Na trwających właśnie targach CES Samsung po raz pierwszy pokazał działające urządzenie wyposażone w swój giętki ekran Youm.

Niestety zaprezentowany przez zastępcę szefa laboratoriów Samsung Display prototyp, służył jedynie jako demonstracja możliwości technologii giętkich ekranów. Nie możemy więc liczyć na to, by kiedykolwiek, w takiej formie, trafił do produkcji – główną funkcją urządzenia wyglądającego jak smartphone było wyświetlanie obrazów symulujących system operacyjny.

Niemniej, zaprezentowany przez Briana Berkeley’a prototyp i tak był interesujący, ponieważ jego ekran rozciąga się na jego boki. Na chwilę obecną Samsung przewiduje, że na dodatkowej przestrzeni można byłoby wyświetlać treść przychodzących wiadomości lub zmiany statusów.

Zaprezentowany prototyp ekranu miał około 5 cali przekątnej i wyświetlał obraz w formacie 16:9 w rozdzielczości „około” 720p.

Na szczęście Samsung myśli o dużo bardziej ambitnym zastosowaniu technologii Youm. Podczas prezentacji przedstawiciele koreańskiego czebolu pokazali rendery możliwych zastosowań tej technologii, wśród których znalazły się składane telefony czy urządzenia z rozwijanymi wyświetlaczami.

Jest to jednak pieśń przyszłości, na razie Samsungowi udało się skonstruować urządzenie, którego ekran znajduje się na także na bokach.

podobne treści